Haber

AK Parti milletvekili adayı: Aslında kriz yok, alım gücü daha da arttı

AK Parti Kayseri Milletvekili adayı Emine Timuçin, Türkiye’de ekonomik kriz olmadığını ve alım gücünün arttığını iddia etti.

Sözcü gazetesinin haberine göre Kayseri’de yayın yapan TV1 kanalının konuğu Emine Timuçin, “Vatandaşlar sahada en çok ekonomiyi konuşuyor. Asgari ücrette iyileştirmeler için çaba harcıyoruz. Kriz yok aslında. Bulgaristan’dan vatandaşlarımız oraya gelip bizden alışveriş yapıyorlar” diyen Yurt dışında çok arkadaşım var. Orada bulamıyorlar ama hafta sonu Türkiye sınırlarına gidip alışverişlerini yapıyorlar” dedi.

‘TÜRK LİRASI İLE İLİŞKİLİ DEĞİL, BULGARİSTAN’A ÜRÜN BULMADIĞI İÇİN GELİYORLAR’

Programın sunucusu Tuba Çalapverdi’nin “Türk lirasının döviz karşısında yenilmesiyle alakası olduğunu düşünüyorum” sözlerine Emine Timuçin, “Türk lirasıyla alakası yok, bulamadıkları içindir” dedi. ürünler raflarda.”

Çalapverdi’ler Timuçin bir vatandaş olarak “Ekonomik kriz yok diye düşünemiyorum” dedi.“Şu anda içinde bulunduğumuz süreçte ekonomik krize giren bir Türkiye yok. Ortada satın alma ile ilgili piyasalardaki sürekli artışlarla sürekli denge kurmaya çalışan bir sistem var. Türkiye olarak tüketiciler, üreticiler ve satıcılar arasındaki uçurum sürekli açılıyor” dedi.

Timuçin, “Hükümet olarak bunu aşmaya ve bu açığı kapatmaya çalışıyoruz” dedi. Bunlardan 10 bin tane satın alabilirsiniz. Alım gücü daha da arttı” dedi.

salipazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu