Haber

Aylin Nazlıaka: “Konut sorununu da bir an önce çözeceğiz. Çünkü ülkeyi yönetenlerden hayır gelmez”

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, Gaziantep-Adana yolunda; “Gaziantepliler Gaziantep’ten ayrılıyor. Kendilerini daha güvende hissedecekleri bir yere gitmeye çalışıyorlar. Tabii imkanı olan ama olmayanlar da şu anda hala çok zor koşullarda ve çadır Tam anlamıyla sağlanamadı. Bu nedenle geceleri çok soğuk olan Antep’te barınma ihtiyacı devam ediyor.” CHP’li belediyeler her yere ulaşmaya çalışıyor. İnşallah konut sorununu da en kısa zamanda çözeceğiz. Çünkü ülkeyi yönetenlerden hayır gelmez” dedi.

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, 6 Şubat’ta Türkiye’de 10 ili etkileyen ve binlerce kişinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan depremlerin ardından bölgeyi ziyaret etti. Gaziantep-Adana yolu ile ilgili açıklama yapan Nazlıaka, şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda Gaziantep-Adana yolundayız. Yaklaşık bir saattir trafik yolda olduğu için ilerleyemiyoruz. Diğer tarafta yol boş ve rastgele trafik yok. Gaziantepliler Gaziantep’ten ayrılıyor.Kendilerini daha güvende hissedecekleri bir yere gitmeye çalışıyorlar.Tabi bunlar imkanı olanlar ama imkanı olmayanlar.Şu anda çadır tam olarak sağlanamadı.Bu nedenle Geceleri çok soğuk olan Antep’te barınma ihtiyacı devam ediyor.CHP’li belediyeler her yere ulaşmaya çalışıyor.Umarız barınma sorunu bir an önce çözülür.Biz de yine çözeceğiz.Çünkü yok ülkeyi yönetenlerden hayırlı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu