Haber

Bosna Hersek’ten 54 yardım TIR’ı daha deprem bölgesine gönderildi

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremler nedeniyle Bosna Hersek’ten Türkiye’ye 54 yardım TIR’ı daha gönderildi.

Bosnalı Pomozi.ba Derneği’nin başlattığı kampanya kapsamında vatandaşların ve yerel firmaların desteğiyle toplanan tırlar Türkiye’ye taşındı.

Tırların hareket ettiği bölgede bulunan Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin, “Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin ardından çeşitli yardım kuruluşları Bosna Hersek halkının yardımlarını Türkiye’ye ulaştırıyor. Bu gece Pomozi .ba 54 tırlık çok büyük bir konvoy gönderdi. vedalaştık.” dedi.

Girgin, katkılarından dolayı Boşnaklara ve organizatör Pomozi.ba’ya teşekkür etti.

Dernek kurucusu Elvir Karaliç, gece gündüz 10 gün süren çalışmanın ardından hazırlanan yardım tırlarının Türkiye’ye hareket ettiğini söyledi.

Karaliç, “Halkımızın büyük hassasiyeti sayesinde bugün son noktaya, ilk konvoyun uğurlanmasına kadar buradayız.” sözünü kullandı.

Derneğin halihazırda 50 tır dolusu yardımı olduğunu belirten Karaliç, kampanyaya onbinlerce Bosna-Hersekli’nin katıldığını söyledi.

Boşnak ve Türk bayraklı tırlarda konteynerler, gıda ve hijyen malzemeleri, battaniye ve uyku tulumları, ısıtıcılar, giysi ve ayakkabıların olduğu kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu