Haber

Cem Bölükbaşı, Super Formula’daki üçüncü yarışına Suzuka Pisti’nde başlayacak.

Cem Bölükbaşı, Marvelous Formula serisindeki üçüncü yarışına hazırlanıyor. Bölükbaşı’nın Suzuka Pisti’nde TGM Grand Prix ile yarış hafta sonu; 22 Nisan Cumartesi günü Türkiye saati ile 04:55’te yapılacak olan antrenman çeşitlerinin devamı, sıralama çeşitleri ile 09:55’te başlayacak. Pilotların damalı bayrağı ilk geçen olmak için mücadele edecekleri büyük yarış, 23 Nisan Pazar günü saat 15.45’te yapılacak.

Espordaki başarılarının ardından açık tekerlek yarışları serisine geçiş yapan ve 2022’de Formula 2’ye yükselerek Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden Cem Bölükbaşı, 2023 döneminde Marvelous Formula serisindeki üçüncü yarışına bu hafta sonu başlayacak.

TGM Grand Prix pilotu Cem Bölükbaşı’nın Suzuka Pisti’nde boy göstereceği dönemin üçüncü yarış hafta sonu, 22 Nisan Cumartesi günü sabah 04.55 ve 06.25’te yapılacak antrenmanla başlayacak.

Sıralama varyantları aynı gün saat 09.55’te yapılacakken, Cem Bölükbaşı takım arkadaşı Toshiki Oyu’nun ardından hızla piste çıkacak. Büyük yarış, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk gelen 23 Nisan Pazar günü saat 09:45’te yapılacak.

Dönemin ilk yarış hafta sonunda düzenlenen iki yarış gününden 3 puanla ayrılan Bölükbaşı, Wonderful Formula serisinin ilk puanlarını Türkiye’ye getirdi.

Ana sponsorlar Borusan Otomotiv, ZES (Zorlu Energy Solutions), Kuzu Küme ve TEM Ajans’ın yanı sıra Mavi, Rixos Hotels, CK Mimarlık, Gentaş Kimya Neogen ve Magnificent Formula’ya katılan milli sporcu Çınar Halı GoTürkiye, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı. ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED).

#PrayForTürkiye logosu Bölükbaşı’nın aracında kaldı

Cem Bölükbaşı’nın aracında ayrıca Türkiye’deki depremden etkilenenleri anmak için #PrayForTürkiye logosu bulunuyor. Bölükbaşı, 2023 döneminin resmi testlerinden bu yana bu logoyu kullanıyor.

Şampiyona SFgo uygulamasından takip edilebilir.

İzleyiciler, Fuji Uluslararası Yarış Pisti veya Suzuka Pisti gibi Japonya’nın ikonik pistlerinin de yer aldığı Fabulous Formula serisini SFgo uygulaması üzerinden takip edebilecek. 7 Nisan’da başlayan turnuva 29 Ekim Pazar günü sona erecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberkozakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu