Haber

Ekonomist Korhan Berzeg’in eşi, eşini bulan kişiye 1 milyon TL ödül verecek.

Balıkesir’de 81 gün önce kaybolan Ekonomist Korhan Berzeg’in eşi Angela Berzeg, vatandaşlara davette bulundu. Berzeg, “81 gündür bekliyoruz. Bulan kişiye 1 milyon TL ödül vereceğiz” dedi.

Balıkesir’in Gönen ilçesinde 81 gün önce köpeği Tina ile yürüyüşe çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Ekonomist Korhan Berzeg’i arama çalışmaları sürüyor. Çalışmalar devam ederken ünlü ekonomistin eşi bir davette bulundu. 2 buçuk ayı aşkın süredir kendisinden haber beklediklerini belirten Angela Berzeg, eşini bulan kişiye 1 milyon TL ödül vereceklerini açıkladı.

“81 gündür bekliyoruz”

Eşinden 2 buçuk aydan fazla süredir haber alamayan Angela Berzeg, “Bir sabah eşim Tina ile birlikte dışarı çıktı ve ortadan kayboldu. 81 gündür onu bekliyorduk. Bir saat sonra dışarı çıktım. Komşuma haber verdim. Eşimin dönmediğini söyledim. Daha sonra ormana gittik ve her yere baktık. Eşim “Tina’dan da haber yok. Daha sonra jandarmayı çağırmayı düşündük. Jandarma’yı aradık, geldiler, sonra ne oldu biliyorsunuz” dedi. Angela Berzeg ayrıca eşini bulan kişiye 1 milyon TL ödül vereceklerini de söyledi.

“Alzheimer tanısı konan veya hastane raporuyla doğrulanan bir hastalığı yok.”

Ailenin avukatı Muhammet Emre Akkaş ise, “Angela Hanım’ın aktardığı kadar konuyu biz de biliyoruz. Angelina Hanım hemen komşularına haber veriyor. Onlar da kısa bir arama yaptıktan sonra hemen jandarmayı çağırıyorlar. Jandarma da olaya sevk ediliyor.” O günden bu yana arama çalışmaları devam ediyor. Halen devam ediyor.” Sayın Korhan’la ilgili elimizde somut bir rapor ve sonuç yok. Korhan Bey’le ilgili aileden aldığımız bilgi, kendisinin Alzheimer hastalığı tanısı almadığı yönünde. Yaşlılıktan dolayı hafif unutkanlığı var. Ancak kendisine Alzheimer hastalığı tanısı konulmuş veya hastane raporuyla durum netleştirilmiştir. Hiçbir hastalığı yok. Tina’ya 74 gün sonra ulaşıldı. Tina’nın gelişiyle ilgili hâlâ büyük bir gizem var. Güvenlik güçlerimiz bu gizemin peşinde. Tina köye nasıl ulaştı, nasıl geldi? Bunlar aslında artık çözülmesi gereken sorular. Tina kesinlikle bu soruşturma veya takipte önemli bir izdir. Bize aktarılan bilgi Tina Angela Hanım’ın komşusuna geliyor ve köpeği buluyorlar. “Verilen bilgiler herhangi bir sağlık sorununun olmadığı yönündedir” dedi.

“Vatandaşlarımıza çağrımız bu konuda biz güvenlik güçlerine destek olun.”

Özellikle Korhan Berzeg’in kaybolduğu bölge ve çevre illerde yaşayanlara davette bulunan Akkaş, “Angela Hanım ve ailesinin belirttiği 1 milyon TL ödül aynı şekilde devam ediyor. Şu anda somut bir rapor yok. Özellikle Gönen bölgesindeki vatandaşlarımıza, Balıkesir veya çevre illerdeki vatandaşlarımızın Korhan Hoca’yı bulmalarına yardımcı olacak bir bilgi varsa veya Tina’nın gelişiyle ilgili Tina hakkında bilgisi olan bir vatandaşımız varsa mutlaka bildirmelidir. bunu bulunduğu bölgedeki güvenlik güçlerine, jandarmaya veya polise verin çünkü bu bilgi jandarmaya yöneliktir.”Çok kritik bir değere sahipler. Soruşturmayı genişletecekler ve onlar aracılığıyla takip edecekler. Vatandaşlarımızdan çağrımız, biz güvenlik güçlerine bu konuda destek olmalarıdır” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu