Haber

Engelli bir vatandaşın seçimlerde oy kullanması endişesi

Haber: EMRE SERCAN IKE / Kamera: AZİZ METİN TURAN

Tijen Özistek isimli bir vatandaş, “Kızım ağır engelli, çalışamayacağına dair raporu var ama seçmen kağıdı geliyor. Acaba bu nasıl oluyor? Kızım nasıl oy kullanacak? Devletim bana seçmen kağıdı gönderiyor. nasıl oy kullanacak Parasını alabilir miyim Sandıktaki görevlileri kesinlikle sokmayacaklar Peki kızım içeride ne yapacak Cevap istiyorum bir belediye çalışanına sordum bunu dedi bana, ‘Ne oldu, girebilir misin?’

KocaeliMillet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bugün düzenlediği mitinge katılan Tijen Özistek, engelli kızı için seçmen pusulası aldığını belirterek, şunları söyledi:

“KIZIM AĞIR ENGELLİ, SEÇMEN KAĞIDI GELİYOR”

“Alo ben aramak istiyorum. Kızım ağır engelli çalışamaz raporu var ama seçmen kağıdı geliyor. Bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Kızım nasıl oy kullanacak? Devletim bana seçmen gönderiyor. Kağıt, nasıl oy kullanacak, bunun parasını alabilir miyim, sandıkta görevliler kesinlikle içeri girmeyecek, kızım içeride ne yapacak?

Bir belediye çalışanına sordum, ‘Ne var, girebilirsiniz’ dedi, giremezsiniz. Bu ağır engelli çocuk partiden anlamıyor, nasıl yapacağımı bilmiyorum.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu