Haber

Karabük’ten kısa

Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD) Lideri Şebnem Urgancıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyeti makamında kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Gürel, Urgancıoğlu ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Kavşak Projesi ve Araç Güzergahında Çalışmalar Sürüyor

Kavşak ve Araç Akımı projelerinde bölgede devam eden çalışmalar havadan görüntülendi.

Bölgede devam eden çalışmaları inceleyen AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, yetkililerden bilgi aldı.

Karabük’e değer katacak yatırımları takip ettiklerini belirten Altınöz, “Kavşak projesi sonunda ulaşım sorunu daha konforlu ve güvenli hale gelecek ve şehrimizin değerine değer katacak.” terimleri kullandı.

Altınöz, Araç Akımı Rekreasyon projesi sonunda Karabük’ün çağdaş kent imajı ve zengin sosyal yaşamı açısından değerli bir rol oynayacağına değindi.

Kavşak projesini ve Araç Akımı Rekreasyon projesini en kısa sürede Karabük halkının hizmetine sunacaklarını kaydeden Altınöz, çalışmaları yakından takip ettiklerini sözlerine ekledi.

Ocak İl Genel Kurul toplantıları tamamlandı

İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantılarının 5’incisi İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında gerçekleştirildi.

Başkan Sözen yaptığı açıklamada, İl Genel Meclisi’nin ocak ayı toplantılarında çok değerli kararlar alındığını belirtti.

Sözen, İl Özel İdaresi’nin geçen yılki gelir ve giderleri ile muhasebe işlemlerinin denetimi için İl Genel Meclisi üyeleri Tevfik Ayvalık, Mustafa Ünal, Zafer Özdemir, Sunay Yaka ve Şahin Form’un oybirliğiyle seçildiğini belirterek, üyelerin şubat ayı sonuna kadar görev yapacaklarını bildirdi.

Han Ardı projesi Safranbolu’da başlıyor

Önemli tarihi yapılardan Cinci Han’ın arkasındaki Han Gerisi Sokak için Safranbolu Belediyesi, Bilkent Üniversitesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü, Mimarlar Odası ve Tarihi Kentler Birliği işbirliğiyle hazırlanan projenin üretimi. Safranbolu, başlıyor.

Han Ardı projesi ile gerçekleşecek yayalaştırma sonucunda bölge bir gezi alanı haline gelecek.

Projenin imalat işini üstlenen firmanın pazartesi günü çalışmalara başlayacağını açıklayan Başkan Elif Köse, esnafı mağdur etmemek için projenin nisan ayı sonunda tamamlanmasının planlandığını belirtti.

Başkan Köse esnaf ziyaretinde bulundu

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Esentepe Mahallesi’ndeki esnafı ziyaret etti.

Vatandaşlarla bir araya gelmekten her zaman memnuniyet duyduğunu dile getiren Köse, esnaflardan taleplerini sorduklarını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu