Haber

Musspor’dan Rezerv Ligi açıklaması

1984 Türkiye Futbol Federasyonu 3.Lig 3.Grup’ta görev yapan Musspor Kulüp Lideri Nevzat Kaya, Türk futbolunun emek ve revizyon gerektiren birçok sorunu varken, 1984’te kurmak istedikleri Rezerv Lig kararı ve süreci karşısında şaşırdıklarını belirtti. TFF 3.Lig. .

Yedek Lig’in kararına ilişkin açıklama yapan Lider Nevzat Kaya, TFF 3. Lig’de yer alan Büyük Lig gruplarının kurmak istediği Rezerv Lig uygulamasının hem müsabaka kurallarına aykırı hem de hukuka aykırı olduğunu belirtti.

“Türk futbolunun gözden geçirilmesi gereken birçok sorunu var”

Kaya açıklamasında,

“Türk futbolunun mücadele etmesi ve gözden geçirmesi gereken birçok sorunu varken, Rezerv Lig kararı ve Süper Lig takımlarının TFF 3. Lig’de kurmak istediği süreç bizi şaşırttı.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, Süper Lig takımları tarafından TFF 3. Lig’de kurulması amaçlanan Rezerv Lig uygulamasının hem müsabaka kurallarına aykırı hem de hukuka aykırıdır.

Getirilmek istenen yeni sistemi incelediğimizde yapılan haksızlık görmeden yapılamaz.”

“Bir üst lige yükselme prosedürü bellidir”

“3.Lig’de mevcut bir sistemde 3 küme varken bu uygulamayla birlikte sayı 4’e çıkacak. 2.Lig ve 3.Lig takımlarının tamamı bloke edilecek. Bir üst lige çıkmayacak yedek gruplar takımlara haksızlık yapacak. şampiyonluk için yarışan kadrolar Bir üst lige yükselme prosedürünün kesin olduğunu ve gündemdeki kararın asla onaylanamayacağını tekrar hatırlatmak isteriz.

Bu kararın Türk futboluna katkı sağlamayacağını, Muşspor camiası olarak sürecin takipçisi olacağımızı ve kararın gözden geçirilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ile gerekli görüşmeleri yapacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

ifadeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu