Haber

RTÜK Başkanı’ndan Emre Kınay’ın bomba iddiasına jet hızıyla yalanlama: Çaresizce iftiraya başvurdu

Kızılcık Şerbeti yasağı sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, oyuncu Emre Kınay tartışmalı bir iddiada bulundu.

“RAMAZAN AYINDA YİYECEK VE İÇECEK SAHNE YASAKLANIR”

Kınay, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, RTÜK’ün dizinin tüm yapımcılarına uyarı gönderdiğini, ramazan ayı nedeniyle yeme-içme sahnelerinin yasaklandığını iddia etti. “Kimsenin yaşam tarzına karışmazsın biliyorsun değil mi?” diye soran Kınay, karara hiçbir yapımcı veya oyuncunun tepki göstermediğini kaydetti.

“O KADAR MI KORKTUSUN?”

Ünlü oyuncu, “RTÜK yapımcılara uyarı gönderdi. 1 ay boyunca kahvaltı, yemek ve su dahil hiçbir içki sahnesi yok. Mesela ölmekte olan bir adama müdahale sahnesi çekilecek. Çekemezsiniz.” su iç yoksa ceza kuralı var 4.murat döneminden beter oyuncu yok ‘sanatçı?’ O da yok ama herkes ‘laik’ demokrasiden yana, hani kimsenin yaşam tarzına karışmadın hani, yapımcı arkadaşlar, susmayacak mısınız, bu kadar mı korkuyorsunuz? siyasetçiler mi yetmedi mi artık? ifadelerini kullandı.

“İDDİA KESİNLİKLE YANLIŞTIR”

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Kınay’ın paylaşımlarını yalanlayan bir açıklama yaptı. Şahin, “Dizi-sinema bölümündeki başarısızlıklarının ardından siyaset mesleğinde de başarısızlığa uğrayan bir kişi gündemde kalabilmek için çaresizce iftiralara başvurmuştur. 1 Nisan şakası olmasını umduğum iddiası tamamen asılsızdır. , saçmalık. RTÜK’ün yapımcılara yemek sahnesinin ramazanda çekilmeyeceğine dair bir yazı göndermesi söz konusu değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu