Ekonomi

Türkiye Sigorta, KOBİ’lerin verilerini siber risklere karşı güvence altına alıyor

Türkiye Sigorta, “Siber Riskler Güvenli Sigorta” ile KOBİ’lerin verilerini dijital ortamdaki risklere karşı güvence altına alıyor.

Türkiye Sigorta’dan yapılan açıklamaya göre dijitalleşmeyle birlikte internette daha fazla iz kalırken, kötü niyetli siber saldırılar da artıyor. Bu durum bireyler kadar kurumları da etkilemektedir. Siber riskler, özellikle şirketler için prestij kayıplarının yanı sıra finansal kayıpları da beraberinde getiriyor. Türkiye Sigorta bu alandaki temel risklere karşı KOBİ’lere “Güvenli Sigortada Siber Riskler” sunuyor.

“Güvenli Sigortada Siber Riskler”, herhangi bir siber saldırı durumunda anında dayanak sağlayarak olaya müdahale edilmesinin maliyetlerini, müteakip veri değiştirme ve/veya onarım maliyetlerini, iş kesintilerinden kaynaklanan gelir kayıplarını ve mali kayıpları kapsar. siber hatalardan kaynaklanabilecek.

Olay müdahale maliyetlerinin yanı sıra kriz yönetimi gibi beklenmedik anlarda gider kalemi oluşturabilecek hizmetler de karşılanmaktadır.

Böylece müşteriler, iş ortakları ve yatırımcılar nezdinde işletmenin prestijini ve inancını korurken aynı zamanda finansal güven de sağlamaktadır.

Kurumsal çalışmaya ilişkin teminat geçerlilik koşullarında, sigortalılar dijital işlemlerinin gereği olarak “Anti-Virüs-Virüs Koruma Programı”, “Firewall-Firewall”, “Yedekleme-Yedekleme” güvenlik tedbirlerini almak ve bunları önerilen aralıklarla güncelleyin ve denetleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu