Teknoloji

Volkswagen’in Yeni Şarj Edilebilir Hibrit Modeli Multivan Türkiye’ye Geliyor!

Çoğu otomobil markası gibi Volkswagen’in de sıfır emisyon hedefi vardır. Almanya merkezli şirket, bu amaç kapsamında elektrikli ve hibrit modeller ile karşımıza çıkıyor. eHybrid yani şarjlı hibrit ticari araç Multivan da bunlardan biri.

Bugün gelen bilgiler aynı zamanda Türkiye’yi ilgilendiren Multivan haberidir. Motor1 Türkiye’nin haberine göre yeni Multivan ülkemize gelmeye hazırlanıyor.

eHybrid Multivan, Temmuz ayında Türkiye’de satışa sunulacak

Habere göre yeni Multivan, Temmuz Türkiye’de satışa sunulacak. Bunun yanında araç 218 hp 1.4 TSI eHybridSürümün ülkemizdeki müşterilerin beğenisine sunulacağı da gelen bilgiler arasında.

Yeni Multivan, hem içten yanmalı yakıt hem de elektrik motoruna sahip bir eHybrid araç. 13 kWh’lik bataryası sayesinde araç, günlük kısa mesafelerde tamamen elektrikli olarak kullanılabiliyor.

yaklaşık 50 kilometre menzil sunacağı söyleniyor. Alınan bilgilerde 3,6 kw AC şarj ile 3 saat 40 dakikada şarj edilebileceği belirtiliyor. TSI motorun da 130 km/s üzerindeki hızlarda devreye girdiği söyleniyor. Ayrıca Multivan’ın elektrik motoruyla gücü ön tekerleklere ileten E-modu ve hem elektrikli hem de başka bir motorun kullanıldığı Hibrit modu olmak üzere iki modu bulunuyor.

Bunların dışında araç Euro NCAP güvenlik testlerinde de test edildi. Beş yıldız İnançlı olduğunu kanıtladı. Yeni Multivan’ın 17 inçlik alüminyum alaşım jantlar, yenilenen iç ve dış tasarım, 7 kişilik oturma alanı, gelişmiş bilgi-eğlence ekranı gibi birçok özellikle birlikte geldiğini de ekleyelim.

iscehisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu