Haber

Washington Post: Trump’ın gizli belgeler soruşturmasını engellediğine dair yeni kanıtlar var

Washington Post, Donald Trump’ın gizli belgeler soruşturmasına müdahale ettiğine dair yeni kanıtlar olduğunu söylüyor. Soruşturmayla ilgili bilgisi olan kaynaklara atıfta bulunan gazete, Adalet Bakanlığı ve FBI müfettişlerinin Trump’ın eski yardımcısı olduğunu söylediğini aktardı. e-postaVe telefon mesajlarındanOrtaya çıkarılan yeni deliller üzerinde çalıştığı kaydedildi.

Haberde, Trump’ın Beyaz Saray’daki görevinin ardından Florida’da bir süre onunla çalıştıktan sonra geçen yıl görevinden ayrılan yardımcısı. Molly Michael’Soruşturma kapsamında eski liderin eski liderle yaptığı yazışmaların Mar-a-Lago’daki kritik dönemlere ilişkin detaylı bilgi verdiği belirtildi.

Soruşturmayı yürüten müfettişler, yeni deliller, resmi talepler ve faaliyetleri Trump’ın elinde gizli tutan belgeler. ‘muhtemel engelleme’açısından değerlendirildi

Söz konusu kaynakların, kapatılan belgelerin iadesi için yapılan resmi davetin ardından Trump’ın konağındaki bazı kutuları bizzat incelediğini aktardığı, görgü tanıklarının ifadelerine göre, içinde belgelerin bulunduğu bazı kutuları konaktan çıkardığından şüphelenildiği belirtildi. ve güvenlik kayıtları.

Bazı delillerin de Trump’ın avukatları ve danışmanları ile belgeleri nasıl saklayacağına dair tavsiye beklediğini gösterdiği vurgulandı.

Trump’ın Florida’daki konutu, 8 Ağustos 2022Sabah saatlerinde ‘gizli belgeler’ soruşturması için FBI casuslarıtarafından arandı.

Özel yetkili bilirkişi olarak atanan eski başsavcı, Trump hakkında yürütülen “‘gizli belgeler” ve “6 Ocak Kongre baskını” ile ilgili soruşturmaların bir hakem veya özel yargıç tarafından incelenmesini istedi.

Eski başsavcı, Trump’a yönelik ‘gizli belgeler’ ve ‘6 Ocak Kongre baskını’ soruşturmalarında özel uzman olarak atandı jack smithbaşkanlık eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu